21 lipca 2024

Lato z BESTem 2019 – turnus I – cz.1.

„Lato przyszło i wakacje zawitały w klubie BEST!”.

Pierwszy tydzień półkolonii dobiega końca. Od poniedziałku 40 kowbojów i kowbojek aktywnie bierze udział w warsztatach artystycznych „Poznajemy Dziki Zachód”. I tak dzieci w grupach „Mustangi z Dzikiej Doliny”, „Szalone Bizony” i „Dzikie Kaktusy” wstają codziennie i rano spędzają czas bez telefonów i komputerów… Na dodatek w ogóle się nie nudzą!

W grupach wokalnej, fotograficznej i dziennikarskiej mierzą się z kolejnymi wyzwaniami, nieustannie nucąc pod nosem wpadającą w ucho melodię piosenki dedykowanej specjalnie uczestnikom półkolonii (słowa i muzyka Aneta Ryncarz). Będzie można ją usłyszeć na występie finałowym dzieci 5 lipca.

Tydzień przyniósł wiele wrażeń i emocji, które dzieci utrwalały nie tylko w obiektywie aparatu, ale także przelewały na papier. Oto mała zapowiedź tego, co się znajdzie w magazynie wydanym na zakończenie półkolonii: „Moja pierwsza jazda konna była wspaniała, tak się czułam jeszcze na diabelskim młynie, to było suuuuper!” (Ola), „Dzień udany, teraz na obiad i do domu. Czekam na nowy dzień.” (Jagoda), „Chociaż ten dzień był extra, to i tak nie mogę się doczekać jutra – jazdy konnej” (Ania).

Odwiedziliśmy stadninę koni w Ochabach, zażywaliśmy kąpieli na basenie w Cygańskim Lesie i oddawaliśmy się szaleństwu w parku trampolin. Był czas na grę w bule, piłkę nożną i wirujące skakanki, do tego dzieci z powodzeniem próbowały swoich sił w roli dziennikarzy i udało im się przeprowadzić wywiady m.in. z zawodniczką LKJ Ochaby – Agatą Arendt, zapewne przyszłą mistrzynią olimpijską. Dzieci odkryły w sobie wiele talentów i pasji. A tu jeszcze przed nami kolejny tydzień!