Lato z BESTem 2019 – turnus I – cz.2

To nie do wiary, że pierwszy turnus półkolonii już niemal za nami. Nie zwalniamy jednak tempa i nadal dużo się dzieje każdego dnia. Tydzień zaczęliśmy w wyjątkowym miejscu. Już po 7 rano 1 lipca wyruszyliśmy po nową przygodę, tym razem do Żor, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Ognia, w pełni interaktywne i zachęcające do zdobywania wiedzy. Po krótkim filmie edukacyjnym dzieci, przeprowadzając kolejne doświadczenia, samodzielnie wyszukiwały informacje, wykonywały interaktywne zadania. Miały okazję uruchomić silnik pneumatyczny, poznać „ogniowe” przysłowia i powiedzenia, krzesać ogień za pomocą wirtualnego krzesiwa oraz sprawdzić temperaturę ciała w kamerze termowizyjnej czy ugasić wirtualny ogień. Skupieniu towarzyszyły okrzyki radości i zadowolenia z powodu odnalezienia właściwej odpowiedzi w teście wiedzy, który otrzymaliśmy wraz z biletem wstępu.

Potem dotarliśmy do westernowego miasteczka Twinpigs… i wtedy zaczęło się prawdziwe szaleństwo! Kina 5D, Wahadło Montezumy, nawiedzona sztolnia, park linowy czy zwierzyniec to zaledwie ułamek atrakcji, z których korzystaliśmy bez ograniczeń. Prawie bez ograniczeń, bo niestety czasu nie dało się rozciągnąć! „Ten dzień był jednym z najbardziej udanych dni na tej półkolonii. Bardzo świetnie się bawiłam i są tylko dwa minusy: dzisiaj oddajemy aparaty (żeby wywołać zdjęcia – przyp. red.) i ten dzień szybko się skończył. Chciałabym tam jeszcze raz pojechać”. Zuzanna, lat 13, Dzikie Kaktusy.

Kolejne dni wypełniła wyprawa na basen do Cygańskiego Lasu oraz podchody i „żywa” gra planszowa. W czasie podchodów uczestnicy podzieleni na dwie drużyny przemierzali trasę, wykonując zadania. Dzieci zmierzyły się z zaszyfrowaną wiadomością, rozwiązały krzyżówkę, zebrały leśne skarby, a na koniec… jak przystało na prawdziwych kowbojów – wydoiły krowę. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Przed nami już tylko pożegnanie i zakończenie pierwszego turnusu, ukoronowane jednak wydaniem gazety „Kojot Codzienny”, do której uczestnicy przez wszystkie dni tworzyli artykuły, rysunki, wywiady, zdjęcia. To był udany czas!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *