Małym smyczkiem o dużym słoniu – Koncert Muzyki Poważnej z Misiem 10 XII 2021

10 XII br. odbył się koncert ,Małym smyczkiem o dużym słoniu”. Dla młodych słuchaczy i ich nauczycieli wystąpiło dwóch artystów: Jakub Czekierda – pianista, doskonale znany naszej publiczności z poprzednich koncertów oraz Piotr Kucharz – młody kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Instrumentalnym.

Program koncertu był następujący:
,,Scherzo”- Franciszek Schubert,
,,Wycieczka”- Janina Garścia,
,,Walc”- Johannes Brahms,
,,Jingle bells”- James Pierpont.

Dzieci poznały kolejny instrument, którym był kontrabas. Dowiedziały się, że ma 4 struny, składa się z pudła rezonansowego, zakończony jest główką w charakterystycznym kształcie ślimaka i posiada stopkę, na której możemy oprzeć instrument. Słuchacze mieli również okazję dowiedzieć się, że flażolet to ,,cienkie” dźwięki wydobywane na kontrabasie – które podczas koncertu zostały zaprezentowane przez kontrabasistę.

Prowadzący – Franciszek Borysowicz – pomysłodawca koncertów Muzyki Poważnej z Misiem, podczas koncertu tradycyjnie sprawdzał wiedzę słuchaczy – zadając im pytania dotyczące poznanych już instrumentów w tym roku k.o. Za poprawne odpowiedzi wręczał plakietki misiów – traycyjnie w czerwcu na zakończenie cyklu dzieci będą dostawały nagrody. Kto uzbiera ich najwięcej – dostanie największego misia.

Na zakończenie koncertu artyści zagrali świąteczną utwór ,,Jingle bells”. Towarzyszyła im jedna z pań nauczycielek, która zaśpiewała wraz z nimi.

Świątecznym akcentem zakończył się ostatni koncert z cyklu edukacji muzycznej w tym roku.
Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2022 Roku.

Do zobaczenia na styczniowym koncercie.