21 lipca 2024

Protokół Jury

XVI Ogólnopolskiego i XXX Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2012

pod patronatem prezydenta Bielska-Białej

Jury Przeglądu w składzie:

Tomasz Jastrun – przewodniczący, Jan Picheta, Juliusz Wątroba oraz Irena Edelman – sekretarz

po zapoznaniu się z 1145 tekstami 473 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich postanowiło wyróżnić drukiem w „lipowej” antologii stu laureatów. Oto ich numery, pod jakimi zostali zarejestrowani, imiona, nazwiska, miejscowości, w których się uczą, pseudonimy i tytuły nagrodzonych utworów lub ich incipity:

– uczniowie szkół podstawowych –

6. Anna Grzegorczyk z Zakopanego, Aniunia, „Lubię globus…”;

9. Agnieszka Utracka z Zakopanego, Aliss, „Nie mogę spać…”;

10. Karolina Fedorowicz z Zakopanego, Kain, „But”;

15. Anna Lassak z Zakopanego, Kornik, „Czekamy na prezenty”;

17. Anna Gąsienica-Byrcyn z Zakopanego, AGB, „To jest zima”;

32. Rufin Podleśny z Zakopanego, Rufex, „Rycerz”;

36. Klemens Hubicki z Zakopanego, BigMopsik, „Kuźnia”;

37. Agnieszka Król-Józaga z Zakopanego, Aloes, „Niebiańskie zabawy Zeusa”;

38. Jan Kudasik z Zakopanego, Kudefix, „Orkiestra”;

44. Julia Pawlik z Katowic, Julapapapa, „Bajka o wykrzykniku!”;

106. Andrzej Jagiełłowicz z Warszawy, Deszczowy Szeleszczyciel, „Wieczorne impresje”;

146. Dominika Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego, Domisia, „Marzenia II”;

147. Alicja Kowal z Międzyrzeca Podlaskiego, A-lusia, „Łakomczuchy”;

169. Ada Galant z Lublina, Niebieskooka, „Do szczęścia”;

175. Michał Bojczuk ze Skarżyska-Kamiennej, pingwinolog, „Najdziwniejsza przerwa”;

249. Kinga Strugała z Jasła, Kinia, „Przygoda pana Supełka”;

251. Emilia Warchola z Jasła, Emila, „Przygody małego Kleksika”;

270. Katarzyna Różycka z Warszawy, Psiara, „Sztuczkowanie”;

288. Aleksandra Uracz z Dąbrowy Górniczej, Topaz, „Po prostu ja”;

314. Adam Wiącek z Piekoszowa, Wiąsun, „W krainie marzeń”;

330. Julia Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego, Stokrotka, „Rękawiczka”;

384. Joanna Gidzińska z Hrubieszowa, Joanka, „Wiedza”;

416. Zuzanna Oczko z Żywca, Zuza, „Adelajda i Anastazja…”

422. Marta Grzegorczyk z Bielska-Białej, Śliwka, „Tomuś i lekcje tańca”;

425. Maja Dotkuś z Wrocławia, Myszor, „Anioły”;

457. Paulina Malon z Hrubieszowa, Syrenka, „Nie poddawaj się i walcz”;

462. Helena Dybowska z Warszawy, Bambi, „haiku”;

– uczniowie gimnazjów –

31. Magdalena Ciuma z Dębna k. Myśliborza, amadalena, „Szansa”;

47. Miron Dunikowski z Kęt, DuMi, „Zero + 13 x stłuczony wazon”;

57. Konrad Bradecki z Chełmka, Leo, „Rozmowy w ciemności”;

68. Martyna Jedziniak z Jasła, Liryczna Martyna, „Pokazałam moim oczom”;

77. Paulina Waszkiewicz ze Starogardu Szczecińskiego, Waszka, „haiku”;

92. Zuzanna Fried z Wrocławia, Planeta, „Przystaję, by spojrzeć…”;

114. Marianna Micińska z Warszawy, Samson, „Twarde dowody”;

135. Karolina Kręcioch z Bielska-Białej, Khor, „Aventurine”;

137. Liwia Dąbrowska z Zambrowa, Liv, „Mary Ann”;

142. Magdalena Węglowska z Dąbrowy Tarnowskiej, Arwena, „Linia”;

162. Alicja Chomik z Wrocławia, Nemo, „12 minut”;

167. Piotr Ordon z Jadachów k. Chmielowa, Neptuno, „W epoce cyfryzacji”;

170. Marta Kapler z Bielska-Białej, roma, „pustka”;

171. Julia Dziubek z Bielska-Białej, Kalipso, „Excepto…”;

172. Agata Naruszewicz z Bielska-Białej, Żuk, „Z nienawiścią”;

174. Szymon Majewski z Wałbrzycha, Zombiak, „Saper”;

192. Kinga Budzyn z Bielska-Białej, Girl in the mirror, „Cykl: Możliwości”;

244. Iwona Kozłowska z Kielc, Nutka, „Szukam słów”;

253. Agnieszka Bełda z Jasła, Valixy, „Zobaczyć człowieka”;

259. Paulina Muszyńska z Białegostoku, Paula, „Niezwykła historia pani Alicji”;

263. Aleksandra Siemieniuk z Białegostoku, Santa Mondega, „Pieśniarka znad Montmartre”;

264. Agata Tekień z Białegostoku, Akemi, „Ideał”;

275. Agata Knopik z Lipusza k. Kościerzyny, Irena Adler, „Stowarzyszenie Umarłych Nauczycieli”;

277. Konrad Bayer z Białegostoku, Lirnik, „Epitafium”;

280. Elżbieta Zamorowska z Bielska-Białej, Ela, „Popołudniowa herbatka”;

283. Joanna Klimczak z Lublina, Lete, „Myśli…”;

293. Alina Pietruszewicz z Krakowa, funnyparsley, „Babcia”;

295. Aleksandra Przetacznik z Jasła, Cherry, „Każdy ma w sobie psa”;

305. Anna Piątek z Mikołowa, Balbina, „Dziewczynka z dworca”;

320. Joanna Pawłowska z Piekoszowa, Pawlica, „Więźniowie wojny”;

324. Krzysztof Szewczyk ze Skoczowa, Waćpan Krzychu, „Bordowy Kapturek”;

327. Piotr Klimowicz z Piekar Śląskich, Peka, „Wrażliwość”;

339. Natalia Szumna z Rzeszowa, maniek, „Poleciały motyle”;

344. Iga Maria Walaszczyk z Bielska-Białej, Klementyna – Jesień, „Ballada o małej dziewczynce”;

364. Klaudia Polkowska z Siedlec, Ruda, „Oda do sernika”;

367. Alicja Końko z Siedlec, Nike, „Na zewnątrz”;

402. Jędrzej Chilarski z Łodzi, Jędriei, „Rozmowy ciemnoczasem”;

419. Paula Śliwińska z Gdyni, Tercja, „Pustkowie”;

424. Aleksandra Pliszek z Bielska-Białej, Oluś, „Było chłodno”;

430. Filip Peringer z Bielska-Białej, Hefajstos, „Martwe muchy w kloszu lampy”;

436. Paula Szuber z Lądka-Zdroju, Cense, „Mucha nie siada”;

439. Gabriela Gregorius z Kudowy-Zdroju, Gabriela Gregorius, „Ul. Ciemna 13”;

440. Aleksandra Szczygła z Elbląga, Lexi, „Max…”;

445. Wiktoria Bartnicka z Mińska Mazowieckiego, Ja, „Błądzę w ciszy”;

468. Klaudia Sporek z Bielska-Bialej, Klaudia, „Ja, dziewczyna skończona”;

469. Aleksandra Maciejowska z Bielska-Białej, Ola, „Spoglądam w sufit…”;

­ – uczniowie szkół średnich –

1. Honorata Sroka z Iłży, sianowa, „Mój ojciec nie lubił chodzić na ryby”;

75. Wojciech Bobik z Trzebiatowa, Alienista, „Krajobraz egotysty”;

76. Maja Kisielowska ze Szczecina, jing-jang, „Być tobą”;

85. Ewa Janiszewska z Wrocławia, Sen tuberozy, „Krawędzie tańca”;

107. Nikola Olszak z Wałbrzycha, Sheila Shoung, „Mroczne iluminacje”;

138. Katarzyna Prus z Czechowic-Dziedzic, Łucja, „Bez imienia”;

163. Justyna Klejdysz z Bielska-Białej, Fleksura, „Nie obcy mi ten…”;

208. Łukasz Nycz z Oświęcimia, uczesana wiatrem, „Ochrona dóbr…”;

210. Marta Micińska z Kutna, Neko Kuroi, „Żałoba”;

216. Katarzyna Chmielewska z Opola, Fenoloftaleina, „Gdyby Romeo był Polakiem”;

284. Mateusz Gąbka z Lublina, Michał, „Antyweltschmertz”;

285. Natali Żuk z Inowrocławia, Skarabeusz, „Niewykonalne”;

286. Paulina Bąk z Żywca, Don’t Let Me Be Misunderstood, „Przychodzi mi powiedzieć”;

294. Anna Dymarczyk z Wałbrzycha, rrravyn, „Hamlet”;

336. Emilia Nadolna z Bydgoszczy, Narfa, „O przechodzącym przez rzekę”;

341. Monika Lurka z Wadowic, Miłośnica, „Zarys scenariusza…”;

374. Aleksandra Mashaley z Mińska Mazowieckiego, Alexa, „Głęboki wdech”;

377. Małgorzata Sikora z Bielska-Białej, Dies irae, „Dance macabre”;

391. Milena Klepacka z Białegostoku, Milena, „Cienka granica”;

404. Aleksandra Kurtyka z Bielska-Białej, Perfekcjonistka, „Pamiętnik perfekcjonistki”;

406. Wiktoria Willmann z Bielska-Białej, Dafne, „Dusza”;

407. Judyta Hałucha z Jasła, Blanka, „Klepsydra”;

421. Agnieszka Kamińska z Mińska Mazowieckiego, Zakatarzona, „Przyjaciółeczka…”;

429. Bartłomiej Przybysz z Warszawy, Konar, „Orkoszka i kwas chlebowy”;

431. Izabela Kozier z Cieszyna, Karminowa, „Bezimienna”;

460. Weronika Koprowska z Tarnobrzega, Kopuś, „Tu-ja”;

464. Dominik Łowicki z Łaz, Złowicki, „Sam sobie Sanhedrynem”.

Jurorzy wyrażają zadowolenie, iż w gronie nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele z niemal każdego województwa. Sporo jest również laureatów z małych miejscowości, w których życie kulturalne biegnie często ospałym rytmem… Jurorzy podkreślają wysoki poziom nadesłanych prac i mają nadzieję, że „Lipa” nadal będzie owocować co najmniej tak wspaniale jak do tej pory.

Tomasz Jastrun – przewodniczący

Jan Picheta

Juliusz Wątroba

Irena Edelman – sekretarz

Bielsko-Biała 31 sierpnia 2012 r.