22 lipca 2024

Harfowe wodospady – Koncert Muzyki Poważnej z Misiem – 17.05.2019

W piątek 17 maja br. odbył się kolejny z cyklu Koncert Muzyki Poważnej z Misiem. Tym razem dzieci zostały zabrane przez prowadzącego pana Franciszka Borysowicza do muzycznego świata harfowych wodospadów. Podczas majowej audycji gościem specjalnym była harfistka Marta Sandurska, absolwentka klasy harfy Akademii Muzycznej w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się od powtórzenia wiadomości z poprzednich koncertów, a następnie wszyscy słuchacze jak zaczarowani mogli wysłuchać pięknych utworów pisanych na harfę (między innymi: starą angielską melodię z XVI wieku „Greensleeves”, „Pieśń nocy”, „Cynamon”, „Szafran”). Uczestnicy poznali też budowę tego wyjątkowego instrumentu i z łatwością zapamiętali, że harfa ma aż 47 strun! Na zakończenie koncertu słuchacze przenieśli się do świata marzeń za kolorową tęczę przy dźwiękach melodii „Over the rainbow” z filmu „Czarnoksiężnik w krainie Oz”.

Dziękujemy za kolejne piękne, muzyczne chwile i zaangażowanie podczas naszych koncertów!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z całego wydarzenia oraz zapraszamy 7.06 na ostatni koncert podsumowujący roczną edukację. Jednocześnie przepraszamy za zmianę tematu, w związku z wiadomością od IPiUM Silesia informujemy, że wystąpią wtedy: Moniak Hartman (wiolonczela) i Michał Kubarski (akordeon).