XV Turniej Szachowy im. W. Brissa – 2018

Sprawozdanie z przebiegu XV Turnieju Szachowego im. Władysława Brissa o tytuł Mistrza Osiedla Złote Łany org. 8.04.2018 r. w SCK BEST przy SM Złote Łany

 

8 kwietnia w SCK Best po raz XV odbył się Turniej Szachowy im. W. Brissa o puchar Mistrza Osiedla Złote Łany.

Organizatorem Turnieju Szachowego była SM Złote Łany – fundator nagród, a współorganizatorem Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego
w Bielsku-Białej – fundator pucharów i medali. W tegorocznej edycji wzięło udział 69 osób, w tym juniorzy 11-14 lat jako najliczniejsza grupa – 19 osób. Drugą liczną grupą uczestników byli juniorzy do lat 10 – 15 osób.  W grupie głównej najliczniejszą grupą okazali się seniorzy pow. 60 lat – 16 osób. W całym turnieju uczestniczyło 9 kobiet i 60 mężczyzn.

W większości uczestnikami byli mieszkańcy Bielska-Białej (29 osób),
ale zgłosili się również mieszkańcy pobliskich miejscowości, m.in.: Bestwinki, Czechowic-Dziedzic, Cieszyna, Goleszowa, Jaworza, Łodygowic, Pszczyny, Ustronia oraz dalszych: Gliwic, Katowic, Rybnika, Tychów i Żor.

Otwarcie turnieju uświetnił naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki UM – Ryszard Radwan, który od wielu lat towarzyszy naszemu turniejowi i bardzo wspiera krzewienie idei nauki gry w szachy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Oprócz pucharów i medali zwycięzcy, dzięki wsparciu SM „Złote Łany”
oraz naszemu stałemu sponsorowi – firmie Aqua S.A otrzymali atrakcyjne nagrody
w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Wyniki:

Puchar i Tytuł Mistrza w klasyfikacji generalnej zdobył:

Marcin Jabłoński, Bielsko-Biała

 

Puchar i Tytuł Mistrza Osiedla zdobył:

Stanisław Żelasko, Bielsko-Biała

 

Puchar i Tytuł Mistrza w klasyfikacji juniorów zdobył:

Maciej Malik, Katowice

 

Nagrodzono uczestników w następujących kategoriach:

W grupie juniorów:

  • w kat. juniorzy do 10 lat:

I m-ce: Michał Kaszuba, Chrzanów

II m-ce: Anna Kula, Żory  

III m-ce: Radosław Sobik, Cieszyn;

 

  • w kat. 11-14 lat:

I m-ce: Maciej Malik, Katowice  

II m-ce: Maciej Kosiec, Zabrzeg

III m-ce: Jakub Marszałek, Bielsko-Biała;

 

  • w kat. juniorzy do lat 18:

I m-ce: Dominik Kubica, Czerwionka-Leszczyny  

II m-ce: Szymon Polakowski, Kozy

III m-ce: Robert Szablicki, Goleszów.

 

W grupie głównej:

  • w kat. klasyfikacja generalna:

I m-ce: Marcin Jabłoński, Bielsko-Biała  

II m-ce: Kamil Kubica, czerwionka-Leszczyny  

III m-ce: Robert Polok, Pszczyna;

 

  • w kat. kobieta:

I m-ce: Katarzyna Brzostowska, Łodygowice

II m-ce: Paulina Lelek, Bielsko-Biała;

 

  • w kat. seniorzy powyżej 60 lat:

I m-ce: Józef Gałyga, Tychy

II m-ce: Stanisław Żelasko, Bielsko-Biała

III m-ce: Jerzy Dworzycki, Bielsko-Biała;

 

  • w kat. zawodnik ze Złotych Łanów:

I m-ce: Stanisław Żelasko, Bielsko-Biała

II m-ce: Katarzyna Brzostowska, Łodygowice

III m-ce:  Piotr Karp, Imielin.

 

Komisja w składzie:

Michał Paździora – sędzia główny,

Tadeusz Paździora – sędzia pomocniczy 

Irena Edelman – dyrektor SCK Best przyznała dodatkowe wyróżnienia:

  • najmłodszemu zawodnikowi – Michałowi Kaszubie (7 lat)
  • najstarszemu zawodnikowi – Antoniemu Szymikowi (78 lat).