Wyjątkowy wieczór spędzili w sobotę 26 stycznia 2019 roku mieszkańcy Osiedla Złote Łany. Tradycyjnie już w SCK Best odbyło się spotkanie noworoczne, tym razem towarzyszył mu koncert Hanki Rybki wraz z góralami z Zakopanego oraz wspólne śpiewanie kolęd. Uroczyste spotkanie, na które przybyło około 100 osób, rozpoczęła pani Dyrektor Irena Edelman, a następnie wraz z panią Anną Zieją (przedstawicielką Rady Nadzorczej Spółdzielni Złote Łany) złożyły przybyłym noworoczne życzenia. Wspólny toast lampką wina wprowadził uczestników w uroczysty nastrój i był dobrym początkiem pięknego spotkania.

Artyści, którzy uświetnili wieczór góralskimi kolędami oraz melodiami z Zakopanego i Kasiny Wielkiej, szybko skradli serca zgromadzonych w sali widowiskowej Bestu. Hanka Rybka to wokalistka, dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia, wystąpiła wraz z kapelą w składzie: Dawid Czernik – skrzypce, Paweł Trebunia-Tutka – altówka, Łukasz Leja – kontrabas. Podczas tego wieczoru wykonawcy opowiedzieli o ciągle kultywowanych zwyczajach prosto z Podhala (m.in. o zachodach młodego kawalera, który  chodził po kolędzie z owsem), a także zaśpiewali kolędy polskie i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach. Zaproszeni goście wykonali utwory takie jak: „Skocwa do Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Malućki, malućki”, „Zaśnij dziecino”, które można znaleźć na ich płycie zatytułowanej „Gwiozdkowo opowiostka”. Podczas koncertu podhalańskich artystów nie mogło zabraknąć tradycyjnych melodii, pochodzących z ich rodzinnych stron: „Krywaniu” (ze słowami Kazimierza Przerwy-Tetmajera) czy „Wypas”. Grupa, której główną postacią jest Hanka Rybka zabrała również słuchaczy w bałkańską podróż, wykonując tradycyjne utwory macedońskie i rumuńskie.

Na zakończenie spotkania odbyło się tak, jak co roku, wspólne śpiewanie kolęd. Najdzielniejszą uczestniczką okazała się dziewięcioletnia Maja, która razem z Hanką zaśpiewała do mikrofonu „Dzisiaj w Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i tym samym zachęciła publiczność do radosnego śpiewania.

Wspaniały koncert, nie tylko kolęd, zakończony został bisem („Gnała wołki dolinom”). Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i wspólne, noworoczne świętowanie. Mamy nadzieję, że zgodnie z życzeniami Klub Best będzie dobrze służył mieszkańcom Osiedla Złote Łany nie tylko w 2019 roku, ale i przez kolejne lata.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wieczoru oraz na nasze kolejne wydarzenia.