Sprawozdanie Proteus 2016

Sprawozdanie z XIV Integracyjnego Konkursie Recytatorskim
i XII Przeglądzie Innych Form Artystycznych
PROTEUS
„Radość życia w twórczości ks. Jana Twardowskiego.”

W konkursie i przeglądzie łącznie wzięło udział 78 osób ze szkół z Bielska – Białej, Dankowic i Rudzicy.

W kategorii wiekowej klas I – III szkoły podstawowej wzięło udział 15 osób, w kategorii klas IV-VI – 28 osób,

natomiast w kategorii gimnazjum i dorośli – 24 osoby. W Przeglądzie innych form artystycznych wystąpiło

łącznie 11 osób: 2 zespoły i solistka.

Współorganizatorem Konkursu był Wydział Promocji Urzędu Miasta Bielska – Białej. Serdecznie dziękujemy

naszym Darczyńcom za przekazanie nagród oraz stworzenie możliwości obdarowania większej ilości uczestników.

W tegorocznej edycji konkursu nagrody zostały przekazane przez: Wydział Kultury i Sztuki UM w Bielsku – Białej,

Teatr Polski w Bielsku – Białej, Kino Helios, Sieć sklepów „Czas na Herbatę” oraz Drogerię Bolo.

Jury w składzie: Ewa Walesiak (aktorka; Teatr „Kwadryga), Jan Chmiel (aktor; BSA Teatr Grodzki)

oraz Antoni Szczuciński (recytator) przyznało następujące nagrody:

I KATEGORIA – UCZNIOWIE KLAS I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Za zajęcie I miejsca nagrodę i dyplom otrzymała:
Aleksandra Janas z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 6 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Halina Tybor, Ewa Chilińska Kępys

Za zajęcie II miejsca nagrodę i dyplom otrzymał:
Bartosz Jabłonka ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Alicja Tołwińska

Za zajęcie III miejsca nagrodę i dyplom otrzymała:
Tosia Kijanka ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Monika Lewandowska

I Wyróżnienie otrzymała:
Paulina Wajdzik ze Szkoły Podstawowej nr 22 Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Monika Lewandowska

II Wyróżnienie otrzymała:
Wiktoria Piotrowska ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Alicja Tołwińska

II KATEGORIA – UCZNIOWIE KLAS IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Za zajęcie I miejsce nagrodę i dyplom otrzymał:
Jakub Wątroba ze Społecznej Szkoły Podstawowej Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego

Nauczyciel który przygotował ucznia: Katarzyna Sylwestrzak

Za zajęcie II miejsca nagrodę i dyplom otrzymała:
Julia Sojka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. J. Pawła II w Rudzicy

Nauczyciel który przygotował ucznia: Agnieszka Rycak – Żuber

Za zajęcie III miejsca nagrodę i dyplom otrzymała:
Wiktoria Sojka z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 6 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Małgorzata Dońcow – Pacyńska

I wyróżnienie otrzymał:
Szymon Molęda z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. Kopalińskiego w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Agnieszka Marek

Wyróżnienie II otrzymała:
Nadia Żarow ze Społecznej Szkoły Podstawowej Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Katarzyna Sylwestrzak

Zostało przyznane dodatkowe III wyróżnienie, które otrzymała:
Malwina Link ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego nr 18 w Pszczynie

Nauczyciel który przygotował ucznia: Katarzyna Klimczak

III KATEGORIA – UCZNIOWIE GIMNAZJUM I DOROŚLI
Za zajęcie I miejsce nagrodę i dyplom otrzymał:
Jakub Szary z Zespołu Szkół w Dankowicach

Nauczyciel który przygotował ucznia: Iwona Handzlik

Za zajęcie II miejsca nagrodę i dyplom otrzymała:
Kinga Markiel z Zespołu Szkół w Dankowicach

Nauczyciel który przygotował ucznia: Iwona Handzlik

Za zajęcie III miejsca nagrodę i dyplom otrzymali równorzędnie:
Maciej Łyp – podopieczny Stowarzyszenia RAZEM

Nauczyciel który przygotował ucznia: Zuzanna Wróbel

Katarzyna Kapała z Gimnazjum nr 13 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Renata Słonowska

I Wyróżnienie otrzymała:
Maja Staszewska z Gimnazjum nr 4 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Renata Słonowska

II Wyróżnienie otrzymała:
Kamila Miszta z Gimnazjum nr 11 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Elżbieta Bizoń

Zostało przyznane dodatkowe III wyróżnienie, które otrzymała:
Julia Witas z Gimnazjum nr 11 w Bielsku – Białej

Nauczyciel który przygotował ucznia: Dorota Ługowska

W IV i V kategorii – PRZEGLĄD i POEZJA ŚPIEWANA
Za zajęcie I miejsca nagrodę i dyplomy otrzymał zespół reprezentujący Zespół Szkół im. Gałczyńskiego w Bielsku – Białej w składzie:
Joanna Hulbój, Roksana Walaszek, Ciukało Monika, Wilak Magdalena, Kwaśniak Barbara, Cembala Anna.

Nauczyciel który przygotował ucznia: Gabriela Jaskóła

Dodatkowe specjalne wyróżnienie za recytację otrzymała Joanna Hulbój.

Za zajęcie II miejsca nagrodę i dyplom otrzymała
Karolina Zarębska z Zespołu Szkół w Dankowicach

Nauczyciel: Marzena Jarosz

Wyróżnienie otrzymał zespół z Gimnazjum nr 16 w składzie: Rhydian Rihouet, Karolina Drabik, Aleksandra Gąsior.

Nauczyciel który przygotował ucznia: Monika Godlewska

Nagrodę dla Nauczyciela, którego podopieczni zdobyli najwięcej nagród nagrodę otrzymała:

Iwona Handzlik z Zespołu Szkół w Dankowicach

Puchar dla Najlepszej Szkoły, której uczniowie zdobyli najwięcej nagród:

Zespół Szkół w Dankowicach

Nagrodę Publiczności otrzymała :
Julia Sojka z Zespołu Szkół w Rudzicy

Nauczyciel który przygotował ucznia: Agnieszka Rycak Żuber

Nagrodę za oddany głos wylosowała Joanna Koczur z Gimnazjum nr 13
z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Bielsku – Białej.