Sprawozdanie Proteus 2015

PROTOKÓŁ Z XIII INTEGRACYJNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO I XI PRZEGLĄDU INNYCH FORM ARTYSTYCZNYCH PROTEUS „Radość życia w twórczości ks. Jana Twardowskiego”

Organizator: SCK Best przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany”
Współorganizator: Wydział Promocji Urzędu Miasta w Bielsku-Białej.

Dnia 21 maja 2015 r. w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST odbył się XIII Integracyjny Konkurs Recytatorski i XI Przegląd Innych Form Artystycznych
PROTEUS „Radość życia w twórczości ks. Jana Twardowskiego”.

W konkursie wzięły udział 22 placówki z łączną liczbą uczestników: 78,
w tym:
– w Konkursie Recytatorskim: 68 osób,
– w Przeglądzie Innych Form Artystycznych: 8 osób,
– w nowo utworzonej kategorii „poezja śpiewana”: 2 osoby z jednej placówki.
Uczestnikom konkursu towarzyszyło 42 opiekunów, co daje łączną liczbę osób uczestniczących w wydarzeniu: 120.

Jury w składzie: Ewa Walesiak (aktorka; Teatr „Kwadryga), Jan Chmiel (aktor; BSA Teatr Grodzki), Antoni Szczuciński (recytator) przyznało następujące nagrody:

KONKURS RECYTATORSKI:

I. Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III:

I miejsce: Filip Pupar (Szkoła Podstawowa nr 25 w Bielsku-Białej)

II miejsca ex aequo:
– Martina Mancuso (Szkoła Podstawowa nr 37 w Bielsku-Białej)
– Klara Kostoń (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworzu)

III miejsce: Kamil Jeżyna (Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna w Bielsku-Białej)

Wyróżnienia:
– Oliwier Kusa (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kozach)
– Carmelo Niewiński (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 17 w Bielsku-Białej)

II. Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI:

I miejsce: Wiktoria Salewska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworzu)

II miejsce: Joanna Gawor (Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej)

III miejsca ex aequo:
– Patrycja Kulpa (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworzu)
– Zuzanna Pyclik (Społeczna Szkoła Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej)

Nagroda specjalna jury: Patryk Kubala (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 17 w Bielsku-Białej)

Wyróżnienia:
– Aleksandra Augul (Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna w Bielsku-Białej)
– Tamara Berdarich (Szkoła Podstawowa nr 25 w Bielsku-Białej)
– Lubomir Jachowicz (Szkoła Podstawowa nr 31 w Bielsku-Białej)
– Magdalena Jędrzejek (Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej)
– Martyna Kubica (Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej)
– Zuzanna Manderla (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej)
– Szymon Molęda (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej)
– Szymon Sobczak (Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej)
– Julia Szturc (Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna w Bielsku-Białej)
– Wiktoria Trojanowska (Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej)

III. Kategoria GIMNAZJUM:

I miejsca ex aequo:
– Julia Jeziorska (Gimnazjum nr 13 im. ks. J. Twardowskiego w Bielsku-Białej)
– Paweł Wichary (Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej)

II miejsca ex aequo:
– Robert Łusiński (Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej)
– Jakub Szary (Zespół Szkół w Dankowicach)

III miejsca ex aequo:
– Zofia Berezowska (Zespół Szkół w Dankowicach)
– Wiktoria Smolińska (Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej)
– Nikodem Więcławski (Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Bielsku-Białej)

Wyróżnienie: Wiktoria Dudzińska (Gimnazjum nr 13 im. ks. J. Twardowskiego w Bielsku-Białej)

IV. Kategoria DOROŚLI:

I miejsce: Sabina Szymczyk (Warsztaty Terapii Zajęciowej PORT)

II miejsca ex aequo:
– Agnieszka Danel (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu)
– Radosław Bułka (Warsztaty Terapii Zajęciowej PORT)

III miejsca ex aequo:
– Arkadiusz Duźniak (Warsztaty Terapii Zajęciowej PORT)
– Bogusława Kafka (Warsztaty Terapii Zajęciowej PORT)

Wyróżnienie: Ewa Gąsiorek (Warsztaty Terapii Zajęciowej PORT)

V. POEZJA ŚPIEWANA
Wyróżnienie: Karolina Zarębska (Zespół Szkół w Dankowicach)

INNE FORMY ARTYSTYCZNE
Wyróżnienie za inscenizację teatralną dla grupy gimnazjalistów w składzie: Mateusz Halerz, Adrianna Heinrich, Patrycja Kubek, Magdalena Paluch, Weronika Pezda, Gabriela Sierek, Mateusz Wasikowski, Wojciech Wojtylko (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bielsku-Białej).

Organizator, po podsumowaniu wyników, uznał za najlepsze placówki:

I miejsce:
Szkoła Podstawowa w Jaworzu (opiekun: Marzena Grygierczyk) zdobyła:

II miejsca ex aequo:
– Warsztaty Terapii Zajęciowej PORT w Bielsku-Białej (osoby dorosłe; opiekun: Jerzy Borys)
– Gimnazjum z Zespołu Szkół w Dankowicach (opiekunki: Iwona Handzlik, Marzena Jarosz)

III miejsca ex aequo:
– Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna w Bielsku-Białej (opiekunki: Halina Tybor, Ewa Chylińska-Kępys, Iwona Nawara-Przybyła, Edyta Chuchała),
– Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej (opiekunki: Małgorzata Kłusek, Grażyna Sklarczyk, Ilona Sosna).

Serdeczne podziękowanie kierujemy do p. Anny Zgierskiej, Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Bielsku-Białej za przekazanie atrakcyjnych nagród.