14 czerwca 2023r. spotkaliśmy się po raz czwarty na Mini – Olimpiadzie Przedszkolaka o puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany”. Ponieważ pogoda była niepewna, impreza została przeniesiona w gościnne progi Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka na salę gimnastyczną. W zawodach udział wzięły cztery przedszkola: Przedszkole Integracyjne nr 2, Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 10 i Przedszkole nr 50. Dzieci ze wszystkich przedszkoli były świetnie przygotowane i ambitnie rywalizowały we wszystkich konkurencjach: bieg na 40 m., skok w dal z miejsca i wahadłowy bieg z przeszkodami, w którym udział wzięły również panie nauczycielki.

Zwycięzcami i zdobywcami Pucharu Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany” okazało się Przedszkole nr 6, II miejsce zajęło Przedszkole nr 50, II miejsce zajęło Przedszkole nr 10 i IV miejsce – Przedszkole Integracyjne nr 2.

Indywidualnie w kategorii Bieg na 40 m zwyciężyli:
I miejsce – Stanisław Kwaśny – Przedszkole nr 50,
II miejsce – Tymon Mazur – Przedszkole nr 6,
III miejsce – Olaf Kądziołka – Przedszkole nr 50.

W kategorii skok w dal z miejsca zwycięzcami zostali:
I miejsce – Aleks Abram – Przedszkole nr 6,
II miejsce – Antoni Pezacki – Przedszkole nr 50,
III miejsce – Alexander Król – Przedszkole nr 6.

W sztafecie wahadłowej z przeszkodami w każdej reprezentacji startowało sześcioro dzieci, a miejsca zajęły:
I miejsce – Przedszkole nr 6,
II miejsce – Przedszkole nr 10,
III miejsce – Przedszkole nr 50,
IV miejsce – Przedszkole Integracyjne nr 2.

Zupełną nowością była konkurencja dla pań nauczycielek, któ®e ambitnie stanęły do rywalizacji z wynikiem:
I miejsce – Przedszkole nr 50,
II miejsce – Przedszkole integracyjne nr 2
III miejsce – Przedszkole nr 6
IV miejsce – Przedszkole nr 10.

Każde przedszkole zdobyło puchar i dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki. Wszyscy reprezentanci przedszkoli otrzymali nagrody w postaci słodyczy, a zwycięzcy indywidualni – medale.

Dziękujemy radnemu Piotrowi Kochowskiemu, który po raz czwarty podjął się organizacji olimpiady dla najmłodszych. Dziękujemy pani Katarzynie Gębali – Roszkowskiej, biegaczce narciarskiej, uczestniczce Igrzysk w Nagano w 1998r. za zapalenie znicza i wprowadzenie flagi olimpijskiej, którą niosły dzieci ubrane w biało-czerwone barwy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom: dyrekcji przedszkoli, wspaniałym opiekunom oraz dzieciom za wspólne przeżywanie święta sportu, które uatrakcyjniła pani Bogusia Nikiel z Przedszkola nr 50, fantastycznie zagrzewając dziecięcą publiczność do kibicowania rówieśnikom.

A przede wszystkim dziękujemy panu wiceprezydentowi Piotrowi Kuci za po raz pierwszy dofinansowanie olimpiady – mamy nadzieję na dalszą współpracę.