„FLETOWA RODZINA” KONCERT MUZYKI POWAŻNEJ Z MISIEM 13 IX 2019

FLETOWA RODZINA

 

Czy muzyką poważną można zainteresować przedszkolaki? Bez wątpienia sztukę tę posiadł prowadzący nasze koncerty pan Franciszek Borysowicz. Dzieci uczestniczące w koncercie inaugurującym cykl Koncertów Muzyki Poważnej z Misiem słuchały go jak zaklęte.

Koncert rozpoczął pianista pan Michał Szkurienko utworem Edwarda Griega „Poranek” wprowadzając uczestników w radosny nastrój budzącego się dnia.

Tematem dzisiejszego koncertu była „Fletowa rodzina”. Maluchy mogły zobaczyć, dotknąć, a – dzięki wspaniałej flecistce pani Agacie Brachman – również posłuchać, jak brzmi flet piccolo, flet duży i flet altowy. Przedszkolaki z entuzjazmem zaglądały do wnętrza fortepianu, poznawały budowę fletu, realizowały akompaniament rytmiczny do „Polki włoskiej” Sergiusza Rachmaninowa i spontanicznie reagowały na pełen emocji utwór Edwarda Griega „W grocie Króla Gór”.

Każdy utwór poprzedzał krótki komentarz pana Franciszka: a to ciekawa legenda, jak w przypadku utworu Klaudiusza Debussy’ego zatytułowanego „Syrinx”, a to historia kompozytora Franciszka Schuberta będąca wstępem do skomponowanej przez niego ”Serenady”.

Maluchy odważnie wchodziły na scenę i odpowiadały na pytania dotyczące instrumentów, tempa utworów czy ich charakteru. Wszystkie poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone plakietkami Misia, za które w czerwcu odbiorą nagrody.

Zapraszamy na kolejny koncert zatytułowany „Tajemniczy klarnet”, który odbędzie się już 11 października br.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *