„Fagotowe Scherzanda” Koncert Muzyki Poważnej z Misiem 13 XII 2019

Grudniowy koncert jak co roku przebiegał w wyjątkowym, świątecznym nastroju. Dyrektor SCK Best Irena Edelman przywitała gości i złożyła wszystkim  życzenia świąteczne i noworoczne. Gośćmi specjalnymi koncertu byli st. Inspektor w Miejskim Zarządzie Oświaty Iwona Bojarska oraz Janusz Kaps – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.

Koncert rozpoczął utwór Roberta Schumanna „Baśń zimowa” wykonany przez pianistę – pana Michała Szkurienko, który wprowadził słuchaczy w świąteczny klimat. Dzieci doskonale rozpoznawały w utworze odgłosy stukotu kopyt renifera i zaprzęgu św. Mikołaja, a określenie tempa utworu po czterech miesiącach edukacji muzycznej w ramach koncertów nie stanowiło już dla nich żadnego problemu.

Młodzi słuchacze podczas dzisiejszej audycji poznali nowy instrument dęty drewniany – dwustroikowy fagot i zapoznały się z jego budową. Fagocista – pan Dawid Smykowski zaprezentował takie utwory jak: „Little Negro” Claude’a Debussy’ego, „Słoń” z „Karnawału zwierząt” Camilla Saint – Saëns’a czy „Grudzień” Piotra Czajkowskiego. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego koncert – pana Franciszka Borysowicza i wspólnie rozwiązywały zagadki muzyczne. Poznały również pojęcie improwizacji w muzyce, a audycję uatrakcyjnił taniec robota pod sceną w wykonaniu Jadzi z Przedszkola nr 14 do utworu Zdzisława Nowakowskiego pod tym samym tytułem („Taniec robota”). Spotkanie zakończył szybki utwór na fagot z towarzyszeniem fortepianu zatytułowany „Tarantela” nawiązujący do włoskiego tańca ludowego oraz życzenia świąteczno – noworoczne przekazane publiczności przez artystów.

Wszystkim uczestnikom dorosłym i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy pięknych i nastrojowych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

To już ostatni koncert w ramach cyklu koncertów Muzyki Poważnej z Misiem w tym roku, od stycznia zapraszamy na równie ciekawe audycje muzyczne.