„Elektro – Folk – gdzie przeszłość spotyka przyszłość” – 25 IV 2019

Czwartek 25 kwietnia br. upłynął w SCK Best bardzo muzycznie – odbył się kolejny koncert w ramach Małej Akademii Jazzu. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć wspaniałego muzyka Piotra Steczka, który przygotował audycję „Elektro – Folk – gdzie przeszłość spotyka przyszłość”.

Nasz kwietniowy gość jest kompozytorem, aranżerem, multiinstrumentalistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz skrzypkiem Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso. Od wielu lat fascynuje się muzyką z różnych stron świata i kolekcjonuje oryginalne instrumenty etniczne, na których gra. Jako solista – skrzypek i multiinstrumentalista – występował w salach koncertowych w Polsce i Europie, m.in. w sali koncertowej NOSPR w Katowicach, Filharmonii Narodowej w Mińsku oraz Filharmonii Narodowej w Wilnie. Artysta nagrał i wyprodukował wiele albumów, m.in. Medulla Thrills w 2012 roku oraz Warszawski Lutosławski w 2015 roku. Jako kompozytor-aranżer Piotr Steczek współpracował z takimi artystami i zespołami, jak: John Greenwood, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Stanisław Soyka, Artur Rojek, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Kiljański, Katarzyna Cerekwicka, Marek Moś, Marcin Wyrostek, Urszula, AphexTwin, Prefuse 73, Myslovitz, Cree, Button Hackers, Sonos Quartet, Aquila Quartet.

Podczas spotkania z młodymi słuchaczami Piotr Steczek zabrał publiczność w muzyczną podróż pełną uśmiechu i pozytywnej energii. W trakcie koncertu przenieśli się do Afryki, Persji (skąd zostały przywiezione instrumenty takie jak: ney i zurna), Indii – kraju świętych krów, do kontemplacyjnej Armenii, na energetyczne Bałkany oraz do spokojnej Japonii. Kolejne, wyjątkowe muzycznie miejsce odwiedzone podczas koncertu to Anglia, w której zmieszały się różne kultury i skąd nasz gość artysta przywiózł inspiracje do utworu „Disco orient”. Na zakończenie tej ciekawej podróży muzyk przeniósł słuchaczy w polskie góry.

Kolejny koncert z cyklu Małej Akademii Jazzu był niezwykłym spotkaniem i odkrywaniem brzmień z różnych stron świata. Publiczność z zaciekawieniem wysłuchała koncertów Piotra Steczka, który wywołał uśmiech u każdego młodego słuchacza.

Dziękujemy za piękne spotkanie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!