DZIEŃ DZIERGANIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH 2023 | SCK BEST

W piątek 19 maja br. w duchu Fashion Revolution i Body Positive przeżyliśmy Dzień dziergania w miejscach publicznych w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST. W programie imprezy były warsztaty upcyklingowe, kiermasz rękodzieła, stolik wymianki włóczek i wzorów robótkowych, przestrzeń do wspólnego dziergania i rozmów przy kawie i herbacie. Na koniec zobaczyliśmy alternatywny pokaz mody, w którym dwie kolekcje zaprezentowały BESKIDZKIE SILVERKI, z którymi układy choreograficzne przygotowała Anastasia Andiiv, a wizaż przygotowała Ola Oruba.

Kolekcja Marty Lelek zawierała piękne kreacje uszyte z ubrań już istniejących. „Ponieważ ubrań na świecie jest za dużo, powinniśmy korzystać z tego, co już jest, a nie produkować wciąż nowe” – jak sama powiedziała w komentarzu.

W kolekcji Belli Sweterki zobaczyliśmy ubrania dziergane szydełkiem i na drutach, co często jest bardzo czasochłonne, ale są to ubrania bardzo trwałe. Prezentowane sukienki i swetry są projektami autorskimi , a ich cechą charakterystyczną jest niesamowita wielobarwność.

Chcielibyśmy, aby impreza była cykliczna i odbywała się co roku. Dlatego też proponujemy od września otwarcie Klubu dla Pań Dziergających.