18 października 2024

12 czerwca 2024 roku odbyła się po raz 5. Mini–Olimpiada Przedszkolaka o puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany”. Ze względu na niepewną pogodę impreza została przeniesiona i odbyła się na sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Imprezę w imieniu Prezesa Spółdzielnie Mieszkaniowej Złote Łany – organizatora i fundatora nagród od pierwszej edycji otworzyła Dyrektor Spółdzielczego Centrum Kultury BEST Irena Edelman, z ramienia współorganizatora – Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej fundatora medali i pucharów od 4 edycji głos zabrał Radny Rady Miejskiej Piotr Kochowski, który również wystąpił w imieniu Przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu dra. n. med. Klaudiusza Komora jako jego zastępca. Zaproszonymi gośćmi byli: Pani Dorota Kwaśna-Lejawa (3-krotna olimpijka, biegaczka narciarska, 5 krotna reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata), oraz Tadeusz Pilarz zasłużony działacz Śląsko-Beskidzkiego Okręgu Narciarskiego oraz Prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej z siedzibą w Bielsku-Białej. Sędzią głównym był Piotr Kochowski, rolę sędziego pomocniczego pełnił Jerzy Okrzesik Prezes Klubu LKS Zapora Wapienica.

W zawodach udział wzięły trzy przedszkola: Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 10 i Przedszkole nr 50. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane i ambitnie rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 40 m., skok w dal z miejsca i sztafeta wahadłowa z przeszkodami. Dodatkową kategorią była sztafeta wahadłowa dla nauczycieli, w której udział wzięły po dwie reprezentantki z każdego przedszkola.

Zwycięzcami i zdobywcami Pucharu Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany” drugi rok z rzędu okazało się Przedszkole nr 6, II miejsce zajęło Przedszkole nr 50, III miejsce zajęło Przedszkole nr 10.

III miejsce – Klewiado Jagoda – Przedszkole nr 6

W kategorii Sztafeta wahadłowa z przeszkodami w każdej reprezentacji startowało sześcioro dzieci, a miejsca zajęły:

Kuryś Dawid

Kolejny już rok również nauczyciele współzawodniczyli w sztafecie wahadłowej, której wyniki kształtują się następująco:

I miejsce – Przedszkole nr 50

II miejsce – Przedszkole nr 6

III miejsce – Przedszkole nr 10

Każde przedszkole zdobyło puchar i dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci 2 piłek i książki. Wszyscy reprezentanci przedszkoli otrzymali nagrody w postaci słodyczy i upominków rzeczowych, a zwycięzcy indywidualni – medale. Dodatkowym wyróżnieniem była Złota odznaka Beskidzkiej Rady Olimpijskiej dla najlepszego zawodnika – Oskara Burejzy wręczona przez Prezesa Pana Tadeusza Pilarza.