Podsumowanie II edycji konkursu fotograficznego ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS
II edycja konkursu fotograficznego ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS, zorganizowanego w terminie 9-23 maja 2015 r. przez Spółdzielcze Centrum Kultury BEST przy SM Złote Łany we współpracy z Bibliosferą (filia Książnicy Beskidzkiej na Złotych Łanach), spotkała się dużym zainteresowaniem uczestników. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży do lat 18. Na adres organizatora nadesłano 134 fotografii 75 autorów z Bielska-Białej, Jaworza, Wilamowic, Godziszki, Czechowic-Dziedzic i innych miejscowości powiatu. Wśród konkursowych prac dominowały zdjęcia zwierząt domowych, jednak wielu uczestników poszukiwało i innych inspiracji w otaczającym nas świecie fauny (łabędź, ważka, żółw wodny, gady itd.).
Jury w składzie Andrzej Baturo (przewodniczący), Kazimierz Gajewski, Jacek Szabla wybrało 14 najlepszych prac, w tym 3 zwycięskie, których autorkami okazały się bielszczanki:

 


I miejsce – Justyna Gluza, lat 17; fot. poniżej:


II miejsce – Dagmara Jasek, lat 14; fot. poniżej:


III miejsce – Agnieszka Kantyka, lat 15; fot. poniżej:


Wyniki konkursu ogłoszono podczas wernisażu wystawy prezentującej wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace II edycji, który odbył się 10 czerwca 2015 r. w Bibliosferze.
Autorzy wyróżnionych prac otrzymali katalog wystawy pokonkursowej oraz na własność dużą wywołaną fotografię swojego autorstwa, umieszczoną na passe-partout o wymiarach 60 x 60 cm (do odbioru po zakończeniu wystawy), a główne laureatki konkursu zdobyły cenne nagrody (tablet, aparat fotograficzny, czytnik e-booków), ufundowane przez firmę EnerSys.
Pokonkursową wystawę można było oglądać w Bibliosferze do 30 czerwca 2015 r.
Poniżej przedstawiamy pełną listę finalistów i ich fotografie:
1. Maria Daniel
2. Justyna Gluza
3. Szymon Gondek
4. Katarzyna Hałas
5. Dagmara Jasiek
6. Joanna Jasiewicz
7. Agnieszka Kantyka
8. Patrycja Kulpa
9. Sabina Olma
10. Maciej Straś
11. Lena Szymczyk
12. Franciszek Ślusarczyk
13. Kuba Urbański
14. Natalia Wełniak