12 kwietnia bieżącego roku odbyło się spotkanie Wielkanocne w Klubie Seniora. Tego dnia seniorów uroczyście powitała i złożyła życzenia świąteczne dyrekcja SCK ,,BEST’- Irena Edelman. 

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym obiadem. Wszyscy razem zasiedli do stołu i mogli posmakować wielkanocnych potraw: zupy chrzanowej, a na drugie danie jajeczka, sałatki jarzynowej, szyneczki i chlebka. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku czyli Wielkanocnej Babki. 

Uroczystości towarzyszyły w tle piosenki świąteczne, które wprawiały seniorów w świąteczny nastrój. 

Na ten dzień został również przygotowany krótki program świąteczny. Seniorzy poznali nazwy potraw z różnych regionów Polski, a także opowiedzieli o potrawach, które ,,królują” na ich stołach w Święta Wielkanocne. 

Jedna z seniorek podzieliła się z osobami zebranymi na Sali- pięknym świątecznym wierszem, który wywołał wzruszenie.

W programie znalazł się także filmik o Wielkanocnym chodzeniu z gaikiem. Seniorzy mieli odgadnąć po obejrzeniu filmiku, na czym polega ten zwyczaj. Jedna z seniorek odpowiedziała, że jest to tradycja jeszcze przedchrześcijańska. Był to symbol nadchodzącej wiosny. Gaik- była to mała sosenka świerk lub inne drzewo przystrojone kolorowymi wstążkami i kwiatami. Dawniej na jej wierzchołku przywiązywano lalkę, która miała oznaczać wiosnę. 

Na koniec Wielkanocnego spotkania, przyszedł czas na rozmowy.

Seniorzy wyglądali na zadowolonych i radosnych. .