Mała Akademia Jazzu – Od bluesa do rocka – mistrzowie gitary elektrycznej – 23 V 2019

„Od bluesa do rocka – mistrzowie gitary elektrycznej” – 23 V 2019

Czwartek 23 maja rozpoczął się w SCK Best bardzo muzycznie. W ramach kolejnego koncertu Małej Akademii Jazzu gościliśmy jednego z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej – Krzysztofa „Pumę” Piaseckiego. To absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a także kompozytor, aranżer i pedagog. Nagrał dziewięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Otrzymał stypendium Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Występował na wspólnej scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem. Gościł w wielu klubach za granicą, w tym w berlińskim klubie A-Trane. Z równą swobodą i równie chętnie gra muzykę tak różną jak rock`n roll, blues, swing, jazz nowoczesny i fusion…

Podczas spotkania w naszym Klubie dzieci i młodzieży poznały tajemnice, które skrywa gitara elektryczna, jakie są jej możliwości brzmieniowe oraz próbowały swoich sił w akcentowaniu rytmu na 2 i 4. To była piękna audycja muzyczna z wyjątkowym gościem – Krzysztofem „Pumą” Piaseckim w roli głównej.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy pokonali deszczową aurę! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego Koncertu i na Finał Małej Akademii Jazzu już 6 czerwca!