Mała Akademia Jazzu – Elektro – Folk – gdzie przeszłość spotyka przyszłość – 4 XI 2021

Już po raz trzeci w tym roku k.o. odbyła  się na audycja koncertu w ramach Małej Akademii Jazzu. W podróż do różnych krajów zabrał nas tym razem multiinstrumentalista i podróżnik- Piotr Steczek. Artysta tworzy własną muzykę. Podróżuje po świecie z mikrofonem i nagrywa różne ciekawe dźwięki, które go inspirują. Właśnie w ten sposób powstaje muzyka, do której gra na żywo na różnych instrumentach. 

W pierwszą podróż artysta zabrał słuchaczy do Afryki, gdzie wykonał utwór na skrzypcach i flecie. Dzieci uczyły się klaskać do rytmu muzyki. W kolejna podróż pojechaliśmy do Persji. Artysta zagrał utwór pod tytułem ,,Perski sen”, który wykonał na instrumentach dętych: surmie- przypominającej trąbkę i nej- flecie tureckim. W Indiach poznaliśmy muzykę kontemplatacyjną, która jest wolna i spokojna.  W Armenii poznaliśmy kolejny instrument jakim jest duduk. To również instrument dęty drewniany z podwójnym stroikiem, ma ciepłe, nosowe brzmienie zbliżone do saksofonu.

W kolejną podróż udaliśmy się do kraju kwitnącej wiśni czyli Japonii, poznaliśmy tam ciekawy instrument o nazwie shakuhachi. Jest to flet prosty wykonany z bambusa. W Anglii do której również podróżowaliśmy, artysta zaprezentował utwór ,,Elektro orient”. Było to połączenie dubstepu z nutą orientalną.

Na koniec artysta zagrał utwór, który nazwał ,,Góralską nutką”. Była to długa, ale ciekawa podróż. Poznaliśmy wiele instrumentów, a przy tym świetnie się bawiliśmy.