Rozpoczynający się drugi miesiąc wakacji lata 2021, to nie tylko oznaka, iż wakacje powoli dobiegają końca .. w Klubie BEST w tym roku 2 sierpnia dla 33 dzieci rozpoczął się turnus półkolonii w ramach Akcji Lato z Bestem pt.: „Odkrywcy Fauny i Flory”, który to udało się przeprowadzić zgodnie z zakładanym ramowym programem wypoczynku.

Wychowawcami podczas wypoczynku byli: Dagmara Habdas-Kupczak – w grupie Puchate Pandy, Hanna Artemchuk – w grupie Super Mega Kacze Kulki oraz Sergiej Kasatkin w grupie Wesoła Jabłka z Podbeskidzia. Kierownikiem wypoczynku był Arkady Raczek-Grabczak.

Uczestnicy zgłębiając wiedzę na temat Fauny i Flory odwiedzili m.in. Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu, Edukacyjną Zagrodę Alpak ALPAQUERO w Międzyrzeczy Górnym,  Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie. Pogoda pozwoliła również na przeprowadzenie zajęć na świeżym powietrzu, m.in. na basenie w Cygańskim Lesie, plenerowe zajęcia – podchody, żywą grę planszową, zabawę „w łapki” również w plenerze. Jak również szereg zabaw i gier integracyjnych i tematycznych. Podczas całego turnusu przeprowadzane były liczne zajęcia plastyczne, fotograficzne i sportowe, które zostały nagrodzone podczas finału.

Podczas zajęć wychowawcy przygotowywali uczestników do występu, który został przedstawiony przed rodzicami w dniu finału. p.Dagmara przygotowała z dzieciakami układy taneczne, p.Hania przygotowała piosenkę „Ale BEST”, a p.Sergiej nauczył dzieci i wraz z nimi zagrał na fortepianie piosenkę „Ziemia, wyspa zielona”.

– – – – – – – – – – –

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.