Lato z BESTem 2019 – turnus I – cz.2

To nie do wiary, że pierwszy turnus półkolonii już niemal za nami. Nie zwalniamy jednak tempa i nadal dużo się dzieje każdego dnia. Tydzień zaczęliśmy w wyjątkowym miejscu. Już po 7 rano 1 lipca wyruszyliśmy po nową przygodę, tym razem do Żor, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Ognia, w pełni interaktywne i zachęcające do zdobywania wiedzy. Po krótkim filmie edukacyjnym dzieci, przeprowadzając kolejne doświadczenia, samodzielnie wyszukiwały informacje, wykonywały interaktywne zadania. Miały okazję uruchomić silnik pneumatyczny, poznać „ogniowe” przysłowia i powiedzenia, krzesać ogień za pomocą wirtualnego krzesiwa oraz sprawdzić temperaturę ciała w kamerze termowizyjnej czy ugasić wirtualny ogień. Skupieniu towarzyszyły okrzyki radości i zadowolenia z powodu odnalezienia właściwej odpowiedzi w teście wiedzy, który otrzymaliśmy wraz z biletem wstępu.

Potem dotarliśmy do westernowego miasteczka Twinpigs… i wtedy zaczęło się prawdziwe szaleństwo! Kina 5D, Wahadło Montezumy, nawiedzona sztolnia, park linowy czy zwierzyniec to zaledwie ułamek atrakcji, z których korzystaliśmy bez ograniczeń. Prawie bez ograniczeń, bo niestety czasu nie dało się rozciągnąć! „Ten dzień był jednym z najbardziej udanych dni na tej półkolonii. Bardzo świetnie się bawiłam i są tylko dwa minusy: dzisiaj oddajemy aparaty (żeby wywołać zdjęcia – przyp. red.) i ten dzień szybko się skończył. Chciałabym tam jeszcze raz pojechać”. Zuzanna, lat 13, Dzikie Kaktusy.

Kolejne dni wypełniła wyprawa na basen do Cygańskiego Lasu oraz podchody i „żywa” gra planszowa. W czasie podchodów uczestnicy podzieleni na dwie drużyny przemierzali trasę, wykonując zadania. Dzieci zmierzyły się z zaszyfrowaną wiadomością, rozwiązały krzyżówkę, zebrały leśne skarby, a na koniec… jak przystało na prawdziwych kowbojów – wydoiły krowę. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Przed nami już tylko pożegnanie i zakończenie pierwszego turnusu, ukoronowane jednak wydaniem gazety „Kojot Codzienny”, do której uczestnicy przez wszystkie dni tworzyli artykuły, rysunki, wywiady, zdjęcia. To był udany czas!