Lato z BESTem 2018 – II turnus – Zakończenie

Drugi tydzień „Lata z Bestem” dobiegł końca.

Grupy podróżników:
Podróżnicy z dzikiej dżungli” – wych. p. Elżbieta Dębowska
Podróżnicy z zaginionej puszczy” – wych. p. Dagmara Habdas-Kupczak
Podróżnicy z zaginionej dżungli” – wych. p. Arkady Raczek-Grabczak

W grupach uczestnicy przez wszystkie dni zdobywały punkty za aktywność, zaangażowanie i wykazywanie się wszelkimi umiejętnościami i ukrytymi talentami.


W drugim tygodniu nasi młodzi podróżnicy zdobywali wiele umiejętności, które cechują prawdziwego podróżnika.
Zaczęliśmy od Ninja Parku, gdzie podróżnicy przemierzali tory przeszkód, basen gąbek i doświadczyli wielu wrażeń podczas zabaw na trampolinach.
Kilkukrotnie przemierzaliśmy również wody ameryki południowej na basenie ucząc się i trenując pływanie. Nie zabrakło również świetnej zabawy podczas rywalizacji, ponieważ podróżnicy próbowali swoich sił w zawodach pływackich. Dużą radość sprawiło naszym młodym podróżnikom pokonywanie strachu i lęku wysokości zdobywając górskie szczyty Amazonii na ściance wspinaczkowej – trzeba przyznać, że znalazło się kilku śmiałków, którym udało się zdobyć wszystkie ściany – nawet te najtrudniejsze (!!!).

W tym tygodniu postawiliśmy uczestników przed dużą ilością zmagań na drodze podczas podróży po Amazonii – Przecież nie mogło być zbyt prosto..
Poza konkurencjami tematycznymi były również konkurencje gry w bule, skoki na skakance – i to nie byle jakie – punkty dostawali tylko Ci, którym udało się zrobić podwójny wymach skakanką podczas jednego skoku. Ale i to wyzwanie było dla niektórych młodych podróżników jak bułka z masłem…
Drugi tydzień był również tygodniem, w którym kilka wolnych chwil poświęcaliśmy na próby i przegotowania do finału. W próbach brały udział wszystkie dzieciaki! Począwszy od pięknego śpiewu dziewczyn i chłopaków (śpiew solo i w duecie), poprzez tańce, zabawy z piłką, taniec ze wstążką – a nawet grę na flecie. W finale zobaczyliśmy również występ gimnastyki artystycznej – nasze małe podróżniczki wiły się niczym węże prosto z dżungli 😉
Z pewnością rodzice, babcie i wszyscy goście, który mieli przyjemność obejrzeć program przygotowany przez dzieci pod opieką p. Dagmary Habdas-Kupczak nie zapomną tego wyjątkowego spektaklu.

Finał to również czas rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego – przez cały pierwszy tydzień młodzi podróżnicy za pomocą jednorazowych aparatów fotograficznych na klisze uwieczniali to co wywarło na nich największe wrażenie podczas podróży po dżungli amazońskiej.

 


Podsumowanie / wyniki


Wygrana wg. punktów: decydowała średnia punktów na jednego uczestnika.

Miejsce 1   Grupa „Podróżnicy z dzikiej dżungli” zdobyła 398 punktów – średnia na 1 uczestnika: 33,16 pkt (12 osób w grupie)
wych. p. Elżbieta Dębowska

Podsumowanie Punktów:
Miejsce 1.  Amelia Stajnoga 41 pkt
Miejsce 2. Alicja Białek 40 pkt
Miejsce 3. Aleksandra Szczotka 39 pkt

Konkurs Fotograficzny:
Miejsce 1.  Oliwia Kopeć
Miejsce 2. Julia Malczyk
Miejsce 3. Bartosz Zarzecki

 

Miejsce 2  Grupa „Podróżnicy z zaginionej puszczy” zdobyła 461 punktów – średnia na 1 uczestnika: 30,73 pkt (15 osób w grupie)
wych. p. Dagmara Habdas-Kupczak

Podsumowanie Punktów:
Miejsce 1.  Tymon Dębowski 51 pkt
Miejsce 2. Oskar Łopatka 49 pkt
Miejsce 3. Oliwier Foxa 37 pkt

Konkurs Fotograficzny:
Miejsce 1.  Cichy Wiktoria
Miejsce 2. Oskar Łopatka
Miejsce 3. Sandra Sztajno

 

Miejsce 3  Grupa „Podróżnicy z zaginionej dżungli” zdobyła 398 punktów – średnia na 1 uczestnika: 30,61 pkt (13 osób w grupie)
wych. p. Arkady Raczek-Grabczak

Podsumowanie Punktów:
Miejsce 1. Magdalena Baran 39 pkt
Miejsce 2. Bartek Pyś 49 pkt
Miejsce 3. Lena Piotrowska 34 pkt
Miejsce 3. Nikodem Blaszyński 34 pkt

Konkurs Fotograficzny:
Miejsce 1.  Oliwia Kopeć
Miejsce 2. Julia Malczyk
Miejsce 3. Bartosz Zarzecki

 

Nagrody również otrzymali najmłodsi podróżnicy:

Amelia Brudny 6,5 lat i Ksawery Kielar 6,5 lat.

 


Galeria zdjęć z drugiego tygodnia podróży