II Mini Olimpiada Przedszkolaka na Placu Zabaw Kameleon

18 września o godz. 9.45 na Placu Zabaw Kameleon odbyła się Mini Olimpiada Przedszkolaka o puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej “Złote Łany”, zorganizowana przez Spółdzielcze Centrum Kultury “Best” przy Spółdzielni Mieszkaniowej “Złote Łany”.

Uroczysty charakter wydarzeniu nadała obecność gościa specjalnego p.Mariana Kasprzyka Mistrza Olimpijskiego w boksie na Igrzyskach w Tokio w 1964 roku, oraz oficjalne wprowadzenie Flagi Olimpijskiej na czele z Mistrzem, zapaleniem znicza olimpijskiego, oraz odśpiewanie Hymnu.

Po wprowadzeniu do przebiegu Olimpiady przez prowadzącego p.Piotra Kochowskiego zawodnicy przystąpili do walki o medale w trzech konkurencjach, oraz o Puchary. W Olimpiadzie wzięły udział: Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 10, Przedszkole nr 37 oraz Przedszkole nr  50. Każda drużyna wytypowała 18 reprezentantów – po 6 dzieci w każdej kategorii wiekowej (4 lata, 5 lat, 6 lat). Pozostali uczestnicy dzielnie dopingowani  swoich kolegów i koleżanki z trybun. W wydarzeniu uczestniczyło 110 przedszkolaków.


Konkurencje wiekowe, w których podjęli walkę to:
Bieg na 40 metrów – dla zawodników mających 4 latka;
Skok w dal z miejsca – dla zawodników mających 5 latek;
Sztafeta wahadłowa 6x25m – dla zawodników mających 6 latek;

Wyniki:
Bieg na 40 metrów
:
I miejsceMikołaj Mazur z Przedszkola nr 10,
II miejsceAntoni Zając z Przedszkola nr 37,
III miejsceFilip Janus z Przedszkola nr 10.

Skok w dal z miejsca:
I miejsceHania Gniewek z Przedszkola nr 37,
II miejsceAmelia Jakubiec z Przedszkola nr 50,
III miejsceAleksander Maciejewski z Przedszkole nr 37.

Sztafeta wahadłowa 6x25m:
I miejsce – Przedszkole nr 6,
II miejsce – Przedszkole nr 37,
III miejsce – Przedszkole nr 50,
IV miejsce – Przedszkole nr 10.

Klasyfikacja ogólna:
I miejsce – Przedszkole nr 37,
II miejsce – Przedszkole nr 6,
III miejsce – Przedszkole nr 50,
IV miejsce – Przedszkole nr 10.

Dyrektor Spółdzielczego Centrum Kultury BEST p. Irena Edelman wraz z Mistrzem p. Marianem Kasprzykiem wręczyli nagrody i wspólnie złożyli gratulacje uczestnikom i opiekunom grup – Każde przedszkole zostało uhonorowane Pucharem Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany”, uczestnicy jw. zostali uhonorowani medalami – wszyscy dostali również słodki upominek, oraz nagrody rzeczowe – dla wszystkich zawodników zostały rozdane Dyplomy Młodych Olimpijczyków.

Podczas oczekiwania na wyniki nie zabrakło również wspaniałej zabawy przy muzyce, którą poprowadziła Pani Bogusia Nikiel-Holewka z naszego Klubu MaluchaWspaniała Zabawa prowadzona przez Wspaniałą Panią!

Do zobaczenia podczas kolejnej Edycji Olimpiady!