Historie Bielska-Białej – cz. 4 – SPOTKANIE Z JACKIEM KACHLEM – Dzieje Teatru w Bielsku -16 I 2024

Podczas dzisiejszego (16.01.2024) spotkania z Jackiem Kachlem w ramach cyklu „Historie Bielska – Białej” poznaliśmy dzieje teatru w Bielsku, który powstał dzięki zawiązaniu komitetu budowy teatru, co było końcem XIX w. niespotykane. W ciągu roku komitet zebrał ponad 80 % kwoty potrzebnej na wybudowanie teatru, który miał być monumentalnym pomnikiem wystawionym  mieszkańcom przez mieszkańców. Teatr był piękny i nowoczesny, oświetlany prądem elektrycznym, więc wszystkie ówczesne gwiazdy scen teatralnych z całej Europy za punkt honoru miały coroczny występ w bielskim teatrze, który miał również własny zespół teatralny i grał codzienne przedstawienia.

Nasza publiczność z ogromnym zaciekawieniem słuchała opowieści o powstaniu teatru w Bielsku, ale również, jak zwykle na koniec, zadawała dociekliwe pytania.

Następna okazja do uzupełnienia wiedzy o naszym mieście i spędzenia interesującego popołudnia będzie już 20 lutego o godz. 17.30 – tym razem posłuchamy „Historii kina i filmów w Bielsku – Białej”. Zapraszamy.