24 października br. odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej 1.Bielskiego Konkursu Fotografii Artystycznej – f o c u s 2019 połączony z wręczeniem nagród laureatom.

Wernisaż otwarła Dyrektor Spółdzielczego Centrum Kultury BEST - Irena Edelman, która powitała laureatów i osoby towarzyszące, pogratulowała zwycięzcom oraz przedstawiła jury w składzie: Witold Jacyków (profesor fotografii, Instytut Sztuki UŚ w Cieszynie) – przewodniczący, Anna Maśnica (graficzka, dla której pasja do fotografowania stała się zawodem, obecnie nauczycielka fotografii w Technikum nr 7 w Bielsku-Białej) oraz Arkady Raczek-Grabczak (student fotografii i grafiki na wydziale projektowania graficznego w Katowicach). Dyrektor SCK Best podkreśliła jednocześnie, że jako najmłodszy członek jury Arkady Raczek-Grabczak był pomysłodawcą, twórcą i wykonawcą Konkursu od początku do końca.

Licznie przybyli laureaci wraz z towarzyszącymi im osobami mieli okazję podziwiać swoje prace zaprezentowane w dużym formacie.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło łącznie 125 prac w trzech kategoriach tematycznych: Miasto Bielsko-Biała (kategoria główna), Portret i Tryptyk. Uczestnicy konkursu reprezentowali dwie kategorie wiekowe: A – uczestnicy szkół podstawowych i szkół średnich oraz B – uczestnicy pełnoletni. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody – almanachy fotografii, wśród nich albumy fotograficzne znanych i cenionych fotografików naszego miasta ukazujące jego piękno i walory architektoniczno – krajobrazowe oraz albumy stanowiące obowiązkowe pozycje w biblioteczce początkującego fotografa. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane w katalogu pokonkursowym wraz z płytą CD.

Wystawę można oglądać w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany” w godzinach pracy placówki. Potrwa ona do 29 listopada. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wszystkim laureatom dziękujemy za przybycie. Tych, którzy nie mogli być obecni na wernisażu, serdecznie pozdrawiamy – Wasze nagrody czekają do odbioru w biurze SCK BEST.

Pragniemy podziękować: Zarządowi Spółdzielni „Złote Łany” za możliwość organizacji pierwszej edycji konkursu oraz za sponsorowanie nagród dla laureatów.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

- firmy Aqua S.A., która wspiera naszą placówkę przez cały rok;

- pana Łukasza Podworskiego – właściciela firmy LunarCorp, która umożliwiła nam wydruki wysokiej jakości prac na wystawę pokonkursową, plakatów, dyplomów i pozostałych materiałów promocyjnych – za przychylność dla naszego nowo powstałego przedsięwzięcia;

- pana Dariusza Wołąkiewicza – właściciela Studia Reklamy za5, który również postanowił nam zaufać i za sponsorował druk katalogów powystawowych

- firmie Inwestment X Dizajn Sp. z o.o., która wsparła nas w zakupie nagród i katalogów.

Nie umknęło uwagi przewodniczącego jury, że 1. Bielski Konkurs Fotografii Artystycznej zorganizowany został na wyjątkowo wysokim poziomie. Bez Państwa pomocy i zaangażowania nie byłoby to możliwe.

 

Wszystkich Państwa zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wernisażu.